rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
« strona główna


Reklamy leków nie zawierają informacji o ich działalności ubocznej! Program 1 Polskiego Radia przedstawia w reklamówce ..."opinię profesora na temat rewelacyjnych właściwości bioluteiny na poprawę wzroku"..., nie podając nazwiska tego medycznego autorytetu. Szkoda, że ten profesor nie podaje w swojej diagnozie ani działań ubocznych leku ani przeciwskazań !

Moim zdaniem jakakolwiek reklama medykamentów powinna być obwarowana wymogiem równoczesnego podania przeciwskazań i działań ubocznych określonego specyfiku.

Znam przypadek, że osoba z mojej rodziny, po zażyciu bioluteiny miała poważne kłopoty zdrowotne . Całe szczęście, że po realizacji recepty od okulisty i pojawienia się pierwszych objawów osłabienia, lekarz rodzinny zdążył z wizytą i miał przy sobie lek, który zahamował uboczne działania bioluteiny .

Nie jestem lekarzem i nie będę wchodził w szczegóły, ale po tym wydarzeniu, gdy słyszę reklamy "cudownego" działania jakichkolwiek leków, to zastanawiam się nad ekspansywnością firm farmaceutycznych i lukami w naszym prawie.

Sama wzmianka o koniecznosci konsultacji z lekarzem nie rozwiazuje problemu, bo powinno się w tej samej reklamie ujawniać działania uboczne i przeciwskazania medyczne ! Uczciwa reklama to taka, która przedstawia zarówno zalety jak i wady prezentowanego leku, bo lekarstwa to nie cukierki, lecz najczęściej chemia i biochemia !

Nawiasem mówiąc, to z nieuczciwą reklamą mamy do czynienia coraz częściej również w przypadku artykułów powszechnego użytku, ale to już jest jednak odrębny temat .

Rajmund Pollak

2010-06-17 | Dodaj komentarz
nikusia
2011-07-27 14:28:44
Witaj! Zgadzam się z Tobą,że wszelkiego rodzaju medykamenty nie sa tak cudowne jak wypisują farmaceuci, a skuteczność ich działania zależy w dużym stopniu od naszej autosugestii. Stanę tutaj jednak trochę w obronie luteiny. Po pierwsze jest to od dawna znany specyfik, który jest wyciągiem roślinnym, nie należy go mylić z żeńskim hormonem. Nie wiem jak dokładnie wyglądał przypadek w Twojej rodzinie, bardzo współczuję, ale na każdej ulotce jest napisane, że lek może powodować reakcje alergiczne i nikt z nas nie wie kiedy i na co będziemy uczuleni, bowiem uczulenie można również nabyć w ciągu życia. Więc biorąc jakikolwiek specyfik, czy to syrop czy antybiotyk można dostać wstrząsu i innych dolegliwości. Nawet syrop sosnowy od lat uważany za wspaniały że powodować bardzo groźne działania niepożądane. Więc nie wiem wystarczy, że osoba z Twojej rodziny była uczulona na luteiną, na roślinę z której została wydobyta czyli aksamitkę bądź na którykolwiek ze składników, który był wypełniaczem danego leku. Bowiem o skuteczności luteiny nie zdecydowały koncerny farmaceutyczne ale budowa naszego organizmu. Nie jestem również lekarzem, ale jestem biologiem miałam z tego typu rzeczami do czynienia uczyłam się o tym dużo i niestety czy stety luteina jest niezastąpiona w procesie dobrego widzenia. nie ubliżając nikomu z Twojej czy kogokolwiek rodziny ludzie trochę powariowali sama to obserwuj`e stojąc w aptekach, ponieważ kupują tony preparatów witaminowych, które s reklamowane oczekując uzdrowienia, nie wiem sama, ale wybierają kilka preparatów o podobnym składzie, które mogą być objawem przedawkowania bądź wejść ze sobą w interakcje, nawet zwykła witamina C w nadmiarze szkodzi.

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 516317
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Uwaga na bioluteinę i inne reklamy lekarstw ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała